به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت دکتر امیر محمد رحمن پور ، عضو هیئت موسس جمعیت خیریه قلبهای سبز تبریز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

دانه ای که در آسمان به گل نشست ...

در روزهای بعد از زلزله آذربایجان آنقدر خبرهای مختلف و عموما تاثر برانگیز روی خروجی های خبرگزاری ها قرار گرفت که حساسیت عموم مردم را نسبت به اتفاقات کمرنگ نمود.
یکی از اتفاقات تاثر برانگیزی که در روزهای پس از زلزله شاهد رخ دادن آن بودیم، از دست دادن یکی از جوانان ارزشمند شهرمان بود، کسی که نه در اثر وقوع زلزله که به دلیل تصادف در جاده های مناطق زلزله زده، در حالیکه پس از 8 روز استقرار و خدمات رسانی روانی به آسیب دیدگان زلزله، در تصادف آمبولانس 123 سازمان بهزیستی،در روز عید فطر و در مورخ 95/5/29 به رحمت خدا رفت.

دکتر «امیر محمد رحمان پور کوچه» یکی از جوانان همین دیار بود، کسی که از سالها قبل وارد عرصه خدمات انسان دوستانه شده و پایه ریز و عضو هیات موسس جمعیت خیریه قلبهای سبز بود.

سالها تلاش در جهت تسکین آلام انسانها شاید مهمترین و پررنگ ترین خط زندگی این شاعر و هنرمند جوان محسوب می شد که به تازگی و با اخذ مدرک دکترای روانشناسی از کشور ترکیه به تبریز برگشته بود و ضمن پیگیری امور خیریه در جمعیت خوشنام و موفق قلبهای سبز، به درمان و ارائه مشاوره به هموطنان در زمینه های روانی می پرداخت.

وی که انتشار سه کتاب شعر آذربایجانا سلام، سرزمین تلخ و اشک های ملنیوم همچنین انتشار ترجمه شعرهای پیر امانوئل شاعر فرانسوی را در کارنامه هنری خود ثبت نموده، عواید فروش این کتابها در نمایشگاههای مختلف جمعیت قلبهای سبز را به کودکان سرطانی اختصاص داده بود تا ما امروز ببینیم او در این زمینه هم نامی ماندگار داشته است.
امیر محمد رحمان پور پس از زلزله اخیر نیز به همراه تیم های امداد روانی عازم روستاهای مناطق آسیب دیده شد تا در حد توان خود، به بازگشت مردم آن مناطق به زندگی غلیرغم داغ و غم سنگینشان یاری رساند.
روستای عباس آباد خواجه، آخرین یادگار او را با ثبت عکسی به حافظه سپرده است و امیرمحمد رحمان پور را در حالیکه در مقابل چادر های اسکان، دو کودک زلزله زده را در آغوش گرفته و لبخند می زند، نشان می دهد.
او و همراهانش در آمبولانس 123 بهزیستی، در راه بازگشت در اثر بی توجهی و رانندگی خطرساز راننده خودرو پرایدی، تصادف کردند و آذربایجان، علیرغم غم سنگین زلزله، داغ از دست دادن این جوان تلاشگر و ارزشمند را هم به غم های پی در پی اش اضافه نمود.
با این حال، تورقی در اشعار رحمن پور نشان می دهد او با مرگ بیگانه نبود؛ آنگونه که سرود است: زیباست زندگی / وقتی مقدر است / مرگت فرا رسد / چند روز بعد ...

نویسنده : سرکار خانم فرینوش اکبر زاده - از اعضای داوطلب و یاوران جمعیت خیریه قلبهای سبز

تعداد بازدید 1613 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو